Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüksekokul Öğrencilerine ‘Engelli Yaşam’ Semineri

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından, öğrencilere Farklılıklara saygı bağlamında engelli yaşam konulu seminer verildi.

Kumluca Meslek Yüksekokulu’nda (KMYO) gerçekleştirilen seminerde konuşan Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin Sönmez, toplumda engelli bireylerin de varlığının fark edilmesinin en başta engellilere karşı yapılacak en doğru davranış olduğunu söyledi.

Bazı durumlarda engelli bireylere karşı çok duyarsız davranıldığını ve yeterince hoşgörülü davranılmadığını ifade eden Sönmez, Bugün hepimiz sağlıklıyız ve engelsiziz. Ancak yarın engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yok. Bugün engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntıları, yarın bizler de yaşayabiliriz. Bu düşünceyle hareket edersek, en azından engellilerin yaşadıkları sıkıntıların biraz olsun azalacağını ümit ediyorum. Bu konuda özellikle gençlerimize, büyük görevler düşüyor. dedi.

Engellilere karşı toplumsal bilincin küçük yaşlarda edinilmesinin toplumdaki engelli bilincine önemli katkısı olacağına inandığının vurgulayan Sönmez, engellilere karşı yapılan olumlu davranışların her zaman örnek davranışlar olarak gösterildiğine işaret etti.

Seminer sonunda Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlker Sönmez, günün anısına Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nesrin Sönmez’e plaket verdi.

Bir önceki yazımız olan Mevlid Kandili yapılacak tüm ibadetler! (11 Aralık) başlıklı makalemizde mevlid kandili, mevlid kandili ibadet ve mevlid kandili ibadetleri fazileti hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri