Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Ata 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Verdi

yıl dönümü nedeniyle Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Nazan Ata ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi.

Hatay Valiliği bahçesinde düzenlenen etkinliğe Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, İskenderun Deniz Üs Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykar Tekin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, H. Volkan Köksal ve Meral Batı Demirbaş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Belediye Başkanları, işadamları, siyasi parti temsilcileri, dini kanaat önderleri, askerî ve mülkî erkân, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Davetliler, Hatay Valisi Erdal Ata ve eşi Hanımefendi Nazan Ata tarafından kapıda karşılandı. Konukların yerlerini almasının ardından program trio müzik grubunun dinletisi ile devam etti. Ardından sanatçı Ahmet Selçuk İlkan gecenin ruhunu uygun olarak 15 Temmuz şiirini konuklarla paylaştı.

Hatay Valisi Erdal Ata, Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a çıkışıyla başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesinin 30 Ağustos 1922 yılında Baş Komutanlık Meydan Muharebesi neticesinde Yunanlıların İzmir’de denize dökülmesi ile son bulduğunu söyledi.

Vali Ata, Türk Milleti’nin tarih boyunca hiçbir dönemde İstiklal ve Hürriyetinden taviz vermediğini belirterek: “Bu süreçte Türk halkı yokluk ve sefalet içinde birçok cephede Mustafa Kemal’in önderliğinde kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle savaşarak yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmış ve bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu verilen mücadele sonrasında atılmıştır.

Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak, göklerde Ay Yıldızlı bayrağımız dalgalanıyor, minarelerde ezanlar okunuyorsa bunu başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere onunla beraber bu vatan için çalışan silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Nasıl ki o dönemlerde vatanımız üzerinde kirli emelleri olanlar varsa şimdi de ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hainler var. Unutulmamalıdır ki Türk milleti tarih boyunca hiçbir dönemde devletsiz kalmamış, hiçbir dönemde istiklal ve hürriyetinden taviz vermemiştir. Nasıl ki geçmiş yıllarda kanla canla bu yurdu kurtardıysak bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılıkla yurdumuzu sonsuza kadar yaşatmak için mücadele edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.’’ dedi.

Konuşmanın ardından Vali Ata’ya unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasında büyük çaba harcayan dokuma sanatçımızdan dokuma Türk Bayrağı hediye edildi.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar habercilerinin uzun yolculuğu başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri