Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkiye’de En Fazla Yaşam Süresi Giresunlularda

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Türkiye’de yaşam süresinin en yüksek olduğu ilin 78,9 ortalama ile Giresun olarak belirlenmesinin ardından, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu konuya ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaşam süresinin ve kalitenin yüksek olmasının Giresun adına önemli olduğunu belirten Çakırmelikoğlu, Turizmde bu veriler Giresun’un yararına olacaktır dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan hayat tabloları araştırmasına göre, Türkiye’de yaşam süresinin en yüksek il 78,9 yıl ile Giresun olduğu daha önce tescillenmiştir diyen Çakırmelikoğlu, Giresun’da yaşam süresinin yüksek olmasının sırrı ise vejeteryan mutfağı ve sağlıklı havasından gelmektedir. Yaylaların bakir yapısı, Giresun insanının en önemli yaşam kaynağı olma özelliğinin yanı sıra, sağlıklı bir mutfak kültürüne sahip olması ile ön plana çıkmıştır. Suni gıdalara pek tenezzül edilmediği, organik üretim gıdalarının tüketildiği bu yaşam süresi ve kalitesinin önümüzdeki dönemde Giresun turizmine katkısının olacağını biliyoruz. Bu doğrultuda turizmde doğal ve kültürel değerlerimizin yanı sıra uzun yaşamın en önemli sırrı olan mutfağımızı daha çok ön plana çıkartacaktır. Bunun için yaylalarımıza yatırımının yanında yöresel mutlak hizmeti veren restoranları artırmalı ve markalaştırmalıyız ifadelerini kullandı. – GİRESUN

Bir önceki yazımız olan Başakşehir Belediyesi'nden çevreci okullara ödül başlıklı makalemizde atık pil, Başakşehir ve başakşehir belediyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri