Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Seyfi Dingil down sendromlu çocukların mutluluklarına ortak oldu

Engelli vatandaşların her zaman hizmetlerinde olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, engellilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için, kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşların işbirliği içinde olması gerektiğini belirtti.

Başkan Seyfi Dingil, “Eve hapsolmuş engelli vatandaşlarımızı hayata tutunduracak, daha farklı ve özel bir yaşam sürmelerine yol açacak DownCafe projemiz ile çocuklarımız burada rehabilite ediliyor, eğitim alıyor, sosyalleşiyor. Düzenlediğimiz projelerle onların sosyal hayata katılmalarını sağlıyoruz. Engelli insanlarımızı ne kadar mutlu edersek, onları hayata tutunması için ne kadar çabalarsak, bizler de o denli huzurlu oluruz” açıklamasında bulundu.

Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu ifade eden Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, Amacımız engellilerin topluma kazandırılması, sosyal hayatta yer alması, kendilerine olan güvenlerinin yerine gelmesini sağlamaktır. Bizler her zaman sosyal sorumluluk duygusu içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz dedi.

İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit ise yaptığı açıklamada 21 Mart Dünya Down Sendromlular Gününü kutladı ve devletin her zaman engelli vatandaşların yanında olduğunu ifade etti.

Çeşitli etkinliklerin düzenlediği programda down sendromlu çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Bir önceki yazımız olan 60 metrelik kulede işçi eylemi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri