Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

‘OSMEK Yaşam’ yayın hayatına başladı

Kurulduğu günden itibaren yoğun ilgiyle büyüyen ve binlerce insana umut olan Osmangazi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK)’in çalışmaları, ‘OSMEK Yaşam’ dergisiyle okuyucusuna ulaşıyor.

Osmangazi Belediyesi; çıkarttığı kültür dergisi ‘Hisar’, çocuk dergisi ‘Rüzgargülü’ ve kadınlara özel ‘Gülpembe’ dergilerinin ardından yayınlarına; Ocak ayı itibariyle meslek edindirme kurslarının ve bu kursların dokunduğu yaşam öykülerinin anlatıldığı ‘OSMEK Yaşam’ dergisini de ekledi.

3 AYDA BİR OKUYUCUYLA BULUŞACAK

Derginin amacına ilişkin bilgi veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tamamen ücretsiz, üretimi, istihdamı destekleyen meslek kurslarımızın faaliyetlerini anlatmak, vatandaşın da ilgisine hitap edebilecek kursları tanıtmak amacıyla hazırladığımız dergimiz, 3 ayda bir okuyucuyla buluşacak diye konuştu. Başkan Dündar, ‘OSMEK Yaşam’ dergisiyle mesleki branşlardan hobilere kadar birçok alanda verilen eğitimlerin dışında, OSMEK kurslarına katılan vatandaşların yaşam hikayelerinin de yer alacağını söyledi.

OSMEK’LE ZANTİN VE SANATIN MERKEZİ OLDUK

Kurulduğu günden itibaren 50’den fazla branşta yaklaşık 15 bin vatandaşın eğitim aldığı ve becerilerini geliştirdiği kursların, ‘OSMEK Yaşam’la anlatıldığını ifade eden Başkan Dündar, yüzlerce vatandaşımızın OSMEK referansı ile iş sahibi olduğunu söyledi. Başkan Dündar, OSMEK’in zanaatin ve sanatın merkezi olduğunu vurgulayarak, Kursiyerlerimizden bazıları da eğitmen olarak kurslarımızda hizmet veriyor. Üreten, kazanan ve çalışan bir gelecek için OSMEK’le hep yanınızda olmaya devam edeceğiz diye belirtti.

Bir önceki yazımız olan Haç kura çekimi ne zaman yapılacak? Net tarihi başlıklı makalemizde haç görevi, haç kuraları ne zaman ve haç kurası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri