Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

MKÜ’de akademik ve idari personele oryantasyon toplantısı

Hatay’da 2016-2017 döneminde Erasmus+ Programından faydalanacak akademik ve idari personele yönelik oryantasyon toplantısı yapıldı.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen 2016-2017 döneminde Erasmus+ Programı ile yurt dışına gönderilecek personel için oryantasyon toplantısında, Erasmus Kurum Koordinatörü Okutman Ömer Faruk Kadan, personelin gitmeden önce, yurt dışındayken ve döndükten sonra yapması gereken işlemlerle ilgili bilgi verdi.
Programa Uluslararası İlişkiler Birim Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Yıldız da katılarak kısa bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Yıldız, uluslararası bir üniversite olmanın önemini vurgulayarak, yurt dışına gidecek olan akademik ve idari personelin dil becerilerini geliştirerek gitmesi gerektiğini ifade etti. Üniversite yönetiminin de talebinin bu yönde olduğunu belirten Yıldız, bunu sağlayabilmek amacıyla yurt dışına gidecek olan personele bir aylık İngilizce konuşma ve sunum kursunun ücretsiz olarak sunulacağını dile getirdi.
MKÜ’de Erasmus Programı çerçevesinde 2016-2017 döneminde farklı akademik ve idari birimden 15 ders verme ve 11 eğitim alma faaliyeti olmak üzere toplam 26 personel Avrupa üniversitelerine gönderilecek.

Bir önceki yazımız olan İskenderun’da huzur operasyonu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri