Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kırıkhan’da Ciğer Festivali

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan mesire alanında birincisi düzenlenen festivalde, Hatay’ın hoşgörü kenti olmasının yanında dünyaca ünlü bir sofraya da sahip olduğunu ifade etti.

Kırıkhan ilçesinin birçok özelliğinin yanında ciğerinin de lezzetli olduğunu ifade eden Yavuz, Ülkenin neresine giderseniz gidin Kırıkhan deyince ilk akla gelen ciğer olur. Elbette ciğerimizin yanında Kırıkhan dendiği zaman, havuç, kavun ve Gölbaşı Gölü akla gelir. Kırıkhan zenginlikleri olan bir ilçemizdir. Bugün burada bu anlamlı günde ’Kırıkhan’a Gel Ciğerimi Ye’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz bu festivalimize binlerce kişi katıldı, onlara teşekkür ediyorum dedi.

23 kilometre Suriye sınırı olan Hatay’ı sanki iç savaş varmış gibi gösterenlerin burayı gözleriyle görmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Yavuz, Hatay’da insanlar günlük hayatlarına devam ediyor. Hatta Türkiye yaşam standartlarının çok çok üstünde hayatlarına devam ediyor. Biz de diyoruz ki önce Hatay’a gelin sonra Kırıkhan ilçesine gelin tüm güzellikleri burada yaşayalım. Kırıkhan’a gelin ciğerimizi yiyin diyoruz şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından alanda kurulan mangallarda ciğerler pişirilerek festivale gelen vatandaşlara dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Akdeniz’in En Büyük Kitap Fuarı açıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri