Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İsmail Kimyeci: “Islak imza dönemi başladı”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, kentsel dönüşüm projesinin son aşamasında olduklarını ve ıslak imza dönemine geçtiklerini kaydederek, en yakın zamanda yeterli çoğunluğa ulaşıp inşaat çalışmalarına başlamayı beklediklerini kaydetti.
Kimyeci, aylık basını bilgilendirme toplantısında, kentsel dönüşüm çalışmalarında gelinen son noktayı açıkladı. Kimyeci, konuşmasında, Kentsel dönüşümde son şekil verildi. Hak sahipleriyle imzalar atılmaya başladı. Sözleşmeler imzalanıyor. 60 bin metrekarelik alana sahip 35 hak sahibi onay verdi. Şu anda yüzde 20 yetkiye ulaştık, yüzde 67’ye ulaşınca inşaat başlıyor. Büyük firmalara haber verildi. Müteahhitlerle görüşmeler yaptık dedi.
KÜLTÜR VARLIKLARI BÖLGE KORUMA KURULU GELİYOR
Antakya’daki tarihi eserlerin yoğunluğu göz önüne alındığında, her bir inşaat ve çalışma için Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü’ne gidip gelmeye dayanamadıklarını ve Başbakanlıktan Hatay’a müdürlük kurulması talebinde bulunduklarını aktaran Kimyeci, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: Belediye olarak Antakya için KUDEP birimi kurduk. Kültür Varlıkları Bölge Koruma Kurulu kuruluyor. Hatay ve Osmaniye’yi kapsıyor bu müdürlüğün sorumluluk sahası. Başbakan kararı onayladı, yakın zamanda bölge müdürlüğü hizmete girecek ve Hatay halkı Adana yollarına düşmekten kurtulacak.

Bir önceki yazımız olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu İskenderun’da anıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir