Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hükümlü ve tutukluların ebru sanatı eserleri sergilendi

Arsuz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün, Cezaevi’ndeki tutuklu ve hükümlülere yönelik düzenlenen Ebru Kursu sonrası, hükümlü ve tutukluların öğrendikleri eserler sergilendi.

Arsuz T Tipi Kapalı Cezaevi tutuklu ve hükümlülerine, ebru kurslarında hem kâğıt hem de ipek kumaş ve fular üzerine ebru yaptırıldı. Fularların iğne oyası da yine tutuklu ve hükümlü kadınlara işletildi.

Cezaevi tutuklu ve hükümlülerine yönelik Ebru Kursu’nda, görev bölümü neticesi bu kurstan sorumlu olan Arsuz HEM Müdür Yardımcısı Ali Keskiner, kursun başarı oranının yüksek olduğunu ve bu gibi sanatlar ya da projeler tutuklu ve hükümlülere cezaevi sonrası kendilerine yeni bir meslek ve kazanç kapısı olabileceğini söyledi.

Arsuz T Tipi Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin, ebru kursuna ilgileri hayli yüksek olduğunu söyleyen El Sanatları Usta Öğreticisi Mehtap Vatan, “Ebru Sanatının inceliklerini onlara anlatırken ve uygulamalı olarak gösterirken hepsinin bir şeyler kapmak ve öğrenmek adına gayret gösterdiklerini hissettim. Her bir kursiyerin farklı yetenekleri vardı. Ben bunları keşfederken onlar da yeteneklerinin farkına varıp ortaya bir eser çıkarmanın mutluluğuna eriştiler. Onları el sanatları, Ebru Sanatı ve diğer sanat dallarıyla topluma el birliğiyle yeniden kazandırabilirsek sanırım ortak bir çabayla güzel bir iş başarmış oluruz” dedi.

Sergiye Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz T Tipi Cezaevi yetkilileri, Arsuz Halk Eğitim Müdürü Hacer Baysal, Müdür yardımcıları Ali Keskiner, Ercan Yılmaz, Mehmet Zor ve davetliler katıldı.

Bir önceki yazımız olan İskenderun’da Ramazan boyunca iskelede iftar sofrası kurulacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri