Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’Hayır mağazaları’ Suriye’de hizmete devam ediyor

İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, İdlib’e bağlı Dana kasabasında mayıs ayında açılan hayır mağazalarının her gün 60 aileye ücretsiz olarak hizmet verdiğini söyledi.

Hayır mağazalarından Suriyeli yetim, dul ve ihtiyaç sahibi ailelerin birçok yaşamsal malzemeyi temin edebildiklerini belirten Tosun, Mağazalar arasında süpermarket, giyim, ayakkabı, oyuncak ve sosyal etkinlik gibi hizmetlerin verildiği alanlar bulunuyor. Tam teşekküllü bir alışveriş merkezini andıran mağazalarımız, bir yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere hizmet verecek dedi.

Selim Tosun, Suriye’de savaşın devam ettiğini ve bu nedenle birçok insanın kişisel ihtiyaçlarını gidermekte zorlandığının altını çizerek, Geçtiğimiz mayıs ayında İdlib’e bağlı Dana kasabasında mağazaların açılışını gerçekleştirmiştik. İhtiyaç sahibi, dul ve yetim aileler Ramazan ayı için ihtiyaçlarını buradan ücretsiz bir şekilde temin ettiler. Önümüzdeki Kurban Bayramı nedeniyle de her gün çevre bölgelerden gelen 60 aile hayır mağazalarımızdan faydalanabiliyor diye konuştu.

Mağazadan alışveriş yapacak ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle tespit komisyonu tarafından incelendiğini vurgulayan Tosun, Mağazalarımızdan faydalanan ailelerin maddi durumları öncelikle tespit komisyonumuz tarafından değerlendiriliyor. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler, mağazalarımızdan faydalanmaya hak kazanıyor. Son olarak ailelerin maddi durumu ve ev nüfusu gibi durumlarını dikkate alarak bir alışveriş kotası belirliyoruz. Bu sayede diledikleri üründen kontrollü bir biçimde alabiliyorlar ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Maçka şehidinin Hatay’daki baba evine acı haber ulaştı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri