Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hatay’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinliği

Antakya Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlik Antakya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan okul müdürü Abdüsselam Bayrakçıoğlu, bir toplumun milli varlığının esas itibariyle o toplumun ortak geçmişi ve bu geçmişe duyduğu bağlılıkla ölçüldüğünü söyledi.

Bir çok değer barındıran milli varlığımızın milletin geleceği konusunda da önemli teminat olduğunu ifade eden Bayrakçıoğlu, “Bu değerler içinde istiklal ve istikbal şairi Mehmet Akif’in özel yeri vardır. Gerek sanatçı, gerek düşünür, gerekse kurtuluş savaşı kahramanı olarak. Akif’i anlayamama kbir eksikliktir. Yaşadığı dönemde milletin içinde bulunduğu zor koşular karşısında mandacı zihniyette olan sözde aydınların tam tersine Akif, ruhunu iman, inanç ve vatanseverliğiyle donatmış milli bir aydındır” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili sinevizyon gösterisi sunumunun ardından öğrenciler tarafından oratoryo sergilendi.

Günle ilgili ilçe genelinde okullar arası yapılan yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Hatay Valisi Erdal Ata tarafından verildi. Etkinlik, resim sergisinin gezilmesiyle son buldu.

Anma programına, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Asırlık saat, ustasının rahatsızlandığı gün durdu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir