Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fare avlarken ayağı kırılan baykuş tedaviye alındı

Türkiye’de üst seviyede koruma altında bulunan ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan peçeli baykuş, bugün öğlen saatlerinde Diyarbakır Ticaret Borsası’nın bahçesinde ayağı kırık bulundu.

Normalde gece avlanan peçeli baykuşun gündüz fare avlarken yaralandığını değerlendirdiklerini saylayan Ticaret Borsası Basın Yayın Şefi Ramazan Demir, sahip çıktı.

Öğleyin peçeli baykuşu görünce önce sıcak vu susuzluktan bayıldığını söyleyen Demir, Su ve yem vermeye çalıştım. Ama sonra sağ ayağına tam olarak basamadığını farkettim. Bunun üzerine en yakındaki bir veterineri arayarak, ayağı kırık peçeli baykuşu ona teslim ettim dedi.

Veterinerinerin kırık peçeli başkuşu kırık ayağının tedavisinin tamamlanması ve avlanacak düzeye ulaşmasının ardından doğaya bırakacağı belirtildi.

ÇİFTÇİ DOSTU OLARAK BİLİNİYOR

Genelde kurak iklimleri seven ve ağaçları az olan geniş tarımsal arazileri ve açık alanları tercih edip buralarda yaşayan peçeli baykuşlar, gece avladıkları tarla fareleri, kurbağalar ile böceklerle besleniyor. Bir gecede 8 tarla faresi yiyebilen ve çiftçi dostu olarak bilinen peçeli baykuşlar aç kaldıkları zaman gündüz de avlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Hac ibadetinde yeni uygulamalar hayata geçirildi başlıklı makalemizde diyanet işleri başkanlığı, diyanet işleri başkanlığı hac idare merkezi ve Hac ibadetinde yeni uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri