Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dörtyol’da çalışma hayatında mili seferberlik anlatıldı

TOBB ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Milli İstihdam Seferberliği” teşvik destekleri Çalışma ve İş Kurumu İskenderun Şubesi Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu Dörtyol Merkez Müdürlüğünce düzenlenen toplantıyla anlatıldı.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Cemal Talay açılışta yaptığı konuşmada, ülkede üretim ve istihdamın arttırılması için kamu ve özel sektör temsilcileri ile birlikte ellerini taşın altına koyacak bir seferberliğe hazır olduklarını sanayi üretiminin lokomotifi konumundaki ilçede bu durumdan en fazla istifade etmek istediklerini söyledi.

SGK Dörtyol Merkez Müdürü Murat Dönmez istihdam ve teşvik programının işverenler açısından önemli avantajlar sağladığını kaydederek, bölge açısından önemli olan bu çalışmaları özel sektör firmalarını ziyaret ederek anlattıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından SGK Merkez Müdür Yardımcısı Mehmet Can Gökçek tarafından sunum yapıldı.

Dörtyol Ticaret ve Sanayi odası salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Hasan Özel, Sivil Toplum Kuruluşları, işverenler ve muhasebeci mali müşavirler katıldı.

Bir önceki yazımız olan BM’den Suriye’ye 21 tır yardım başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir