Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dörtyol ve Erzin ilçesinin imarı konuşuldu

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılı yatırım programında bulunan İlave Nazım İmar Planı kapsamında Dörtyol ve Erzin ilçesinin imarı görüşüldü
Yapılan toplantıda Dörtyol ve Erzin ilçesinde Hatay ili 1/100 000 ölçekli çevre düzeni planı, 90 bin hektara alanda 1/5000 ölçekli revizyon ve ilave nazım imar planı kapsamında alınan kurum görüşleri ile hazırlanan araştırma raporlarının sunumu yapıldı. İlçelere yönelik talep ve görüşler alındı.
HBB İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İhsan Çakar, İl ve ilçelerimizin gelişimi için atılacak adımlara yönelik karar vereceğiz. İlçe ilçe mahalle mahalle il genelinde yürüteceğimiz toplantıların ilk adımını oluşturan fikir ve önerileriniz bizim için çok önemli. Yönetici ve halkımızdan gelen talep ve önerilere kulak vererek çalışmalarımızı şekillendireceğiz. Bu planlama çerçevesinde alınacak kararlar Hatay’ın geleceğini oluşturacaktır” dedi.
İki ilçede gerçekleştirilen toplantılara Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Büyükşehir İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı İhsan Çakar, Jandarma Kıdemli Başçavuş Bülent Akar, Jandarma Kıdemli Başçavuş Abdullah Orhan, sivil toplum örgütleri, ilçe müdürlükleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, meslek odaları temsilcileri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Hatay Valiliğinden fırtına uyarısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri