Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Şahin, Hayvanat Bahçesi'nde inceleme yaptı

Samsun’da, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerince yasa dışı yollarla ülkeye sokulduğunun belirlenmesi üzerine el konulan piton ve boa yılanı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne yerleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü görevlilerinin, Samsun’da bir vatandaşın evinde ülkeye yasa dışı yollarla sokulduğu belirlenen piton ve boa yılanı, hayvanların Türkiye’nin en kapsamlı ve donanımlı hayvanat bahçesine sahip Gaziantep’e gönderildi.

Sürüngen Evi’nde bulunan yeni barınaklarına yerleştirilen yılanlar, halkın ziyaretine açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, el konulan yılanları ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler ile beraber yılanların yerleştirildiği barınakları gezen Şahin, onları yakından inceledi. Şahin Özsöyler’den yılanlar hakkında bilgi aldı.

Bu hayvanlar Türkiye’nin 1996’da taraf olduğu, nesli tehlike altındaki yabani hayvan ve bitki türlerinin neslinin devamını ve gelecek nesillere aktarımını sağlamayı hedefleyen CITES Sözleşmesi’ne ve ticaretleri de belirli esaslara bağlı.

Zehirsiz piton ve boa yılanları doğada fare, küçük kuşlar ve memelilerle besleniyor. Sürüngen Evi’nde de bu hayvanlara doğadaki gibi bir ortam hazırlandı ve beslenmeleri buna göre ayarlandı.

Bir önceki yazımız olan Gerilla annesi olmak istiyordu! Bakın ne oldu başlıklı makalemizde füsun demirel, gerilla ve pazarcı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri