Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Balıklıgöl doğal görünümüne kavuştu

Şanlıurfa’da Hazreti İbrahim’in ateşe atıldığı yer olarak rivayet edilen ve kısa süre önce etkili şiddetli yağmur nedeniyle adeta çamur deryasına dönüşen tarihi Balıklıgöl’ü temizleme çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yağışın ardından tarihi mekanda oluşan kirliliğin giderilmesi için tazyikli suyla temizlik yaptı.

Gölde farklı noktalara yerleştirilen 36 tüp ile oksijen, 16 ayrı bölgede bulunan motorlarla da doğal su takviyesi yapılarak suyun normale dönmesi sağlandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Hamdi Us, yapılan çalışmaların ardından Balıklıgöl’ün doğal görünüme kavuştuğunu söyledi. 

Balıklıgöl’e doğal su ve oksijen takviyeleri yaparak çamurdan arındırdıklarını anlatan Us, İlk günden itibaren gece gündüz demeden temizlik çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün itibarıyla su normal değerlerine ulaştı ancak çalışmalarımız halen devam ediyor. Balıklıgöl önemli bir değer olduğu için de kontrollerimizi her gün rutin bir şekilde sürdürüyoruz. dedi.

Balıklıgöl’ü ziyaret için Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen turistler de balıklara yem atarak fotoğraf çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Tesettüre giren Meryem Uzerli'nin paylaşımı rekor kırdı başlıklı makalemizde Meryem Uzerli, Meryem Uzerli kimdir ve Meryem Uzerli tesettür hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri