Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı spor etkinlikleri

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı koşuları, İskenderun sahil yolu Atatürk Bulvarı üzerinde gerçekleşti.

Genç Kızlar 2 bin ve Genç Erkekler 3 bin metre olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen kros yarışmaları çekişmeli geçti.

Sabah Saat 10.00’da başlayan kros yarışmalarında kızlarda 35, erkeklerde 45 toplamda 80 öğrenci yarışmalarda birinci gelebilmek için ter döktü.

29 Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında birçok yarışma düzenlediklerini belirten İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Vekili Ferit Ali Gündel, “Basketbol, voleybol, masa tenisi yarışmalarının devamında bugün de burada kros yarışması düzenledik. 29 Ekim gününe kadar yarışmalarımız devam edecek. Yine 29 Ekim günü de Anıt Alanı’nda geçit törenimiz, jimnastik ve hem de yamaç paraşütü atlama gösterilerimiz olacak. Kros yarışmalarının en güzel şekilde geçmesinde bizlere destek olan ilçe Trafik Büro Amirliğine ve sağlık ekiplerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

İskenderun ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri tarafından trafik önlemlerinin alındığı yarışmalarda, 112 acil ambulans ekipleri de öğrencilerin koşusu sırasında herhangi bir sağlık durumuna karşı hazır bulundu.

Yarışlarda genç kızlarda birinci Kübra Nur Ceylan, ikinci Elif Berilyar, üçüncü Sude Gözüküçük, dördüncü Merve Fişek, genç erkeklerde ise birinci Mevlüt Yalçın, ikinci İbrahim Can Gündüz, üçüncü Buğra Azak ve dördüncü Emir Can Şahan oldu.

Tüm spor etkinliklerinde dereceye giren öğrencilerin ödülleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde verilecek.

Bir önceki yazımız olan Sepetçilik Erzin’de canlanıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri