Hatay Haberleri, Hatay Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

15 Temmuz kahramanlarına türkü

Antakya ilçesi Uzunalıç Mahallesi’nde yaşayan ilkokul mezunu aşık Fadıl Çiftçi tarafından kaleme alınan ve uzun süredir müzisyenlik yapan Yunus Emre Tatlıdil tarafından da bestelenen türkü, 15 Temmuz sürecinde hainlerin halkın üzerine ateş etmesiyle yaşanan olayları anlatıyor.

Yunus Emre Tatlıdil, güzel bir eser ortaya çıkarttıklarını belirterek, “Aşık Fadıl Çiftçi abimiz şiir yazmış. Ben de sazımla beste yaptım. Bana eşlik etmemi istedi ve ben de kendisine eşlik ederek böyle güzel bir eser ortaya çıkardık. Değerli Cumhurbaşkanımıza bunu duyurmak için burada bulunuyoruz. Umarım yetkililer bunu Cumhurbaşkanımıza duyurur. Biz de ona sevgilerimizi, saygılarımızı iletiyoruz” dedi.

Aşık Fadıl Çiftçi ise şiirini 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı halkın gösterdiği kahramanlık üzerine yazdığını kaydetti. Çiftçi, “15 Temmuz darbe girişimini bastırmak için halkımız canını ortaya koydu. Karınca kararınca, ben de sesimi duyurarak yardımcı olmak amacıyla bu şiiri yazdım. Böyle destek olmak amaçlı düşündüm. İnşallah herkes beğenir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İskenderun’da 17 kilo esrar ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri